uk  |
Школа мистецтв Харківської міської ради

Про школу мистецтв

Комунальний заклад «Школа мистецтв Харківської міської ради» розташовано за адресою: 61070, місто Харків, вул. Старошишківська, 8.

В 27 навчальних групах  закладу займаються 622 учні. З них 21 група – дослідно – експериментального профілю та 6 груп художньо-естетичного.

У школі працює 27 педагогів (12 - основних15 - сумісників), з яких 4 мають звання «керівник гуртка – методист»,  6 кандидатів наук. Тільки за останні п’ять років з вихованців школи п’ятеро  захистили кандидатські дисертації, двоє стали членами Національної спілки художників України.

В межах науково-методичної роботи разом з історичним факультетом ХНПУ імені Г.С.Сковороди та Центром українського козацтва було започатковано щорічну науково-практичну конференцію з проблем академічної, позашкільної та краєзнавчої освіти; підготовлено до друку три посібники, проведено міський семінар для директорів позашкільних закладів та семінар для заступників директорів. Педагоги школи брали активну участь у численних науково-практичних семінарах, круглих столах, конференціях.

Діяльність школи базується на особистісно – орієнтованому підході, який передбачає співавторство всіх учасників навчально-виховного процесу  в межах аксіологічного освітнього простору заданого соціокультурними проектами школи мистецтв:

• Археологічна музейна експозиція;
  • Наукове товариство та наукове видання «Нартекс»;
  • Університетські кафедри в школі:
  • «Аксіології культури» (разом з факультетом культурології ХДАК),
  • «Мистецтвознавства» (разом з історичним факультетом ХНУ імені В.Н.Каразіна),
  • «Краєзнавства та історичних наук» (разом з історичним факультетом ХНПУ імені Г.С.Сковороди)
  • Міжнародна Різдвяна конференція наукового товариства «Нартекс» (ХНУ імені В.Н.Каразіна);
  • Науково-практичні конференції молодих вчених «Аксіологічні читання» та «Миколаївські читання»;
  • Клуб історичних подорожей.

Останні п’ять років Школа мистецтв за результатами рейтингу участі у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу захисту МАН України кожного року входить у трійку кращих позашкільних закладів Харківської області.

У 2014 році здобуто 12, а в 2015 - 15, 2016 - 12, 2017 - 14, 2018 - 12 призових місць. Результати участі юних науковців у II (обласному) етапі конкурсу наукових учнівських робіт МАН України у  2018/2019 навчальному році здобути перше місце в рейтингу закладів позашкільної освіти міста.

Гуртківці школи ведуть активну дослідницьку роботу, беруть участь у наукових конференціях, мають численні наукові публікації. У перспективі планується відкриття  кафедри природознавчих наук  разом з Національним аерокосмічним університетом  ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут».

Питання, відповіді на які

Знайти буває важко за життя,

Нам завжди необхідно пам’ятати

Бо відповіддю становиться буття.

У стародавній Греції... Поруч з афінською агорою під затишним платаном мудріший з мудріших філософ Сократ шукав разом із своїми учнями відповіді на питання про сенс життя, про пізнання та добродійність. Саме таке дозвілля (у перекладі з грецької на українську – школа) стане взірцем розповсюджених по всьому світові навчальних закладів, де покоління за поколінням юні будуть опановувати досвідом людства. Може вся справа в тому, що філософ не надавав готових відповідей, а запрошував  своїх співбесідників до спільних пошуків Істини? Адже саме таким чином всі учасники діалогу стають співавторами, які не тільки опановують нелегке мистецтво розуміння, але й вчаться бути свідомими митцями культури, історії та самого життя.

Митець, відповідальний  автор  майбутнього – ось головна діюча особа Школи мистецтв, що прагне до здійснення класичної саме у цьому розумінні освіти. Полем для вирощування талантів наших юних митців стали археологічна експедиція до Херсонесу; наукове товариство та видавництво альманаху учнівської творчості «НАРТЕКС»; Різдвяна конференція; конкурси МАН України; митецькі студії.

Всі хто захоче познайомитись з таким досвідом зможуть не тільки відчути вітер мандрів на сторінках сайту, але й приєднатися до нас у пошуках Істини.

E-mail: artsch@ukr.net